Elen Kovalčíková

Spřátelená průvodkyně

"Postrádám dnes všechna slova,
která kdy kde zazněla,
poskládat je musím znova,
abych si zas vzpomněla"

Moje cesta životem...

Od mala jsem milovala přírodu a literaturu. Když ze mě v pěti letech vytryskla moje první báseň, rozplakala jsem se štěstím a dodnes tuto chvíli považuji za jednu z nejsilnějších ve svém životě. Poezie však není jenom krása a radost, je to i bolest a utrpení. A těch mi bylo také štědře naděleno. Vždycky jsem toužila být svobodná a možná právě proto můj život provázely různé formy závislosti. Od vztahů a sportu, přes knihy a práci až po alkohol a drogy. U těch posledních jsem dosáhla "vrcholu", po kterém následoval dlouhý a temný pád až na samé dno.

Díky skvělým terapeutům a průvodcům jsem však dokázala vstát z popela jako Fénix a začala konečně naplno svobodně žít. Je to i moje hluboká vděčnost, která mě přivedla k touze provázet jiné. Kromě provádění na cestě k vnitřní svobodě, se dlouhdobě zabývám otázkou smyslu a zázraku života. Velmi ráda pracuji s tělem ve formě masáží, cvičení či jiných technik. Neochvějně dál miluji přírodu a literaturu, jen má dnes tato moje láska mnoho nových rozměrů. Svoji cestu se snažím jít v té největší možné úpřimnosti k sobě i okolí, a nestačím se divit, co všechno mi to přináší.

...a se SoulAdventure

Tým průvodců ze SoulAdventure je už pět let můj maják. Spolehlivý maják, který výrazně ovlivnil směřování mého života i práce. Absolvovala jsem zde tři saharské Soul Questy, ze kterých budu čerpat už navždy. Pak mě krásně rozvinul roční program Sebevědomá žena a několik kratších workshopů. Pouť s Bohdanou do mě v různých variacích vstupuje dodnes a často mě posiluje v těžkých chvílích. V neposlední řadě mi mnoho dalo učení a supervize mé práce u Terezy.

Náš vztah se stále vyvíjí a posouvá. SoulAdventure je místo, kde pořád nacházím odpovědi na mnohé ze svých otázek. Je to také místo, které doporučuji jako první svým klientům či přátelům. Protože neznám lepší průvodce na skupinovou práci, Soul Questy nebo roční programy. 

Poznej všechny členy týmu

Jana Veselá

Zařizovač věcí

Ahmed Bouarif

Mistr Beduin

Elen Kovalčíková

Spřátelená průvodkyně

Monika Divišová

Spřátelená průvodkyně