Elen Kovalčíková

Soul guide

"Postrádám dnes všechna slova,
která kdy kde zazněla,
poskládat je musím znova,
abych si zas vzpomněla"

Moje cesta životem...

Od mala jsem milovala přírodu a literaturu. Když ze mě v pěti letech vytryskla moje první báseň, rozplakala jsem se štěstím a dodnes tuto chvíli považuji za jednu z nejsilnějších ve svém životě. Poezie však není jenom krása a radost, je to i bolest a utrpení. A těch mi bylo také štědře naděleno. Vždycky jsem toužila být svobodná a možná právě proto můj život provázely různé formy závislosti. Od vztahů a sportu, přes knihy a práci až po alkohol a drogy. U těch posledních jsem dosáhla vrcholu, po kterém následoval dlouhý a temný pád až na samé dno.

Díky své vnitřní síle jsem však dokázala vstát z popela a začala konečně naplno svobodně žít. Je to i moje hluboká vděčnost, která mě přivedla k touze provázet jiné. Kromě vnitřní svobody, se dlouhdobě zabývám otázkou smyslu života, literaturou a byznysem. S klienty pracuji skrze tvorbu, na lesních poutích nebo ve formě masáží či jiné práce s tělem. Provádím i formou psaní úderných blogových článků, básní a povídek. Věnuji se i marketingu a obchodu, které zastřešuji jak v SoulAdventure, tak ve svém vlastním rodinném podnikání. 

...a se SoulAdventure

Dnes je pro mě SoulAdventure firmou, kde pracuji a působím jako investorka a spolumajitelka. Provázím klienty na jejich cestě k duši, ale i firmy v průběhu jejich transformace. Mojí velkou libůstkou jsou inspirativní podcasty, které postupně natáčím se všemi členy našeho týmu. Chci, aby se k vám dostalo co nejvíc z našeho nemalého know-how a vy jste jej co nejlépe využili pro svoje životy.

Zdrojem mého vědění je zejména filosofie a literatura, bohatá praxe, dlouhodobá spolupráce se SoulAdventure a terapeutické výcviky. Jsem absolventkou programu zaměřeného na epigenetiku a neurovědy. A v současné době procházím výcvikem v oblasti ekopsychologie Soulcraft Apprenticeship and Initiation Process (SAIP) v Animas Valley Institute založeného americkým psychologem a autorem četných publikací, které jsou pro obor psychologie klíčové, Billem Plotkinem.

Co se mnou můžeš zažít?


Putování Saharou

Provázím poutníky, ženy i muže, 14 denním a 21 denním dobrodružstvím. Poušť proměňuje duši i život na všech úrovních a já miluji být u toho. 


Rok s Elen

Intenzivní roční cesta sebepoznávání. Kontinuální a cílená práce na duši i těle s mojí plnou podporou. Komplexní a holistický přístup ke všem důležitým oblastem života. Od zdraví, přes vztahy a práci až po autentické sebevyjádření hlubin tvé duše.

Co se mnou můžeš zažít se svou firmou?


Stíny a projekce
jako skrytý zdroj

Vzdělávání a rozvoj

Nemůžete si pomoct, ale některé lidi prostě zbožňujete a některé nesnášíte? Přemýšleli jste někdy nad tím proč tomu tak je? Pojďte to jednou provždy s námi prokouknout.


Archetypální psychologie
v marketingu a komunikaci

Vzdělávání a rozvoj

Všechny příběhy, zápletky a dramata světa jsou tu už od pradávna. Je moudré poznat jak mocně působí na to jak se rozhodujeme a chováme nejen my, ale i naši zákazníci.


Autenticita a síla
příběhu tvojí firmy

Vzdělávání a rozvoj

Jedinečnost je zlatý důl. Ty jsi unikátním člověkem a tvoje firma je vyjímečnou entitou. Tvoje i její TEĎ je výslednicí celé vaší minulosti. Pojď z ní vytěžit opravdový poklad.


Zdraví firmy

začíná uvnitř

Strategie a proměna

Chcete dlouhodobě budovat zdravou firmu nejen z vnějšku, ale i zevnitř? Uděláme pro vás a vaše zaměstnance program na míru. Dodáme masáže, terapie, vzdělávací i prožitkové mini retreaty v přírodě a/nebo vyvezeme celý management na Saharu.


Vnitřní svoboda
a funkční návyky

Vzdělávání a rozvoj

Prokrastinace, špatné stravovací vzorce, nedostatek času na sebe a na to, co opravdu dává smysl? Pojď se osvobodit od toho, co nefunguje a naučit se žít tu nejlepší možnou verzi sebe sama!


Podpora klíčového
člověka v krizi

Strategie a proměna

Vyhoření, složitá rodinná situace, nemoc nebo krize středního věku? To vše může vyústit do osobnostní transformace, po které přijde znovuzrození. Staň se zralým člověkem, který ví, co chce a proč žije.


Závislosti
a jak na ně

Vzdělávání a rozvoj

Sociální sítě, toxické vztahy, léky, kokain, alkohol? S tím vším se dá žít, dokud to nepřeroste do destruktivních rozměrů. Jak poznat tu hranici? Kdy a proč začít závislost řešit? A jak z tohoto prokletí vytvořit dar?

Řekli jste o Elen

"Elenka se mě ujala na masáž v době, kdy jsem byla jen několik týdnů po složité operaci ramene. Ruku a rameno jsem měla velmi citlivé na dotek a nedokázala jsem se plně uvolnit. Elenka velmi citlivě pochopila, že potřebuji začít zlehka, a tlak na bolavá místa stupňovala postupně. Dodnes jsem na jiné masáži nebyla, získala si moji plnou důvěru. Její empatie a cit jsou výjimečné."
Radka FlorekováTechnologická konzultantka
"Kombinace sedavého zaměstnání, častého stresu a mojí téměř dvou metrové postavy dává mým zádům zabrat. Stejně tak jako sport a turistika zatěžují moje svaly na nohou. Proto velice rád navštěvuji Elenku, kde vždycky naleznu patřičnou péči o mé tělo , relax a celkovou pohodu. Mohu ji jen a jen doporučit."
Adam VážanskýMístostarosta MČ Praha 9
"Dlouhé hodiny v autě a nekomfortní prostředí staveb, kde pracuji, dávají mým zádům hodně zabrat. Elen na oplátku dává pořádně zabrat mně. Musím však říct, že se jí skvěle daří spravit, co se dá. A navíc často poskytne i dobrou terapeutickou radu pro moji duši. Elenina fyzická i mentální síla je někdy až překvapivá a já se k ní na masáže vždy ráda vracím."
Andrea KovalčíkováProjektová manažerka
"Putování s Elen mi velmi pomohlo v těžké životní situaci, kdy jsem si díky ní dokázal utřídit své potřeby a hodnoty. Její naslouchající přístup a dobře pokládané otázky ní umožnili se mnohem lépe rozhodnout, a přijmout zodpovědnost. Její schopnost naladění se na vaše prožitky přináší pocit, že v tom nejste sami, což mnohdy stačí k tomu, aby odezněla úzkost. Elen děkuji a z celého srdce doporučuji i vám."
Martin VasquezPublic Speaking Mentor
"Moje mírná skolioza v kombinaci s faktem, že nemládnu - to zkrátka vyžaduje pravidelnou péči o moje záda. A v tom mám štěstí: již dva roky se jim věnuje Elen, nerozumím tomu, jak to dělá, ale záda jsou v pohodě. Děkuji a mohu všem doporučit. "
Michal FejkManažer
"Neznám lepší masérku než je Elen. Mimo jiné, mně velmi rychle spravila posazení kyčle a já se mohl vrátit k běhání. Díky pravidelné docházce nemám problémy se zády a čas strávený u ní je skvělý relax."
Petr HorákInovační manažer
"Moravská vysočina , Tři Studně, Sykovec, Medlovský rybník...ja a Elen. Aj keď bolo už celkom chladno, slniečko ešte nádherne hrialo. Tak ako hriala citlivá empatia, vnímavé, hlboko ľudské a inteligentné pozorovanie Elen. Najskôr som nevedel čo hovoriť a kde začať, no po pár minútach mi pripadala jej spoločnosť taká prirodzená a príjemná, že nebol problém hovoriť o akýchkoľvek citlivých témach. Elen všetko vnímala, reagovala nenásilne a s životnou múdrosťou, ktorou otvárala dvere za dverami v mojej duši. Cez dvere takto pootvorené sa s ľahkosťou strácali všetky moje zranenia, bloky a pochybnosti a dnu vchádzali myšlienky lásky i hlbokého pochopenia a radosti, ktorá objala moju dušičku až tak, že som znovu na konci tej nádhernej slnkom zaliatej púte nevedel, čo ďalej povedať. Pripadal som si sám pred sebou nemožný...no to trvalo len chvíľku Aj touto cestou by som sa chcel Elen poďakovať za vzácnych pár hodín, ktoré mi venovala. Objasnilo sa mi mnoho vecí v mojom živote a mnoho problémov zrazu bolo minulosťou. Možno to bolo spôsobené aj tým, že som asi dva mesiace pred púťou s Elen absolvoval viacero terapií a Elen to všetko svojou empatiou a múdrosťou dokončila. Každopádne púť s Elen hodnotím ako najlepšiu terapiu akú som kedy zažil. Pokiaľ ešte bude priestor, rád sa na ňu podujmem znovu. S láskou a v súlade s rozumovým zvážením, vrelo odporúčam"
Igor BachettiArchitekt
"Pouť s Elen mě otevřela nové obzory. Nepotřeboval jsem řešit zásadní problémy, ale byl jsem moc zvědavý, co mi pouť přinese. Díky citlivému vedení Elen jsem se otevřel a nahlédl do svého nitra z jiného úhlu pohledu než jsem zvyklý. Toto pro mne bylo velice obohacující. Dále jsem se naučil skvělé harmonizační techniky, které fungovaly neuvěřitelně. Uvědomil jsem si a procítil na vlastním těle, že les má opravdu tak silnou energii, že v něm probíhá terapie a integrace mnohem přirozeněji a rychleji. Nejlepší na tom je, že když jsem šel na pouť, tak jsem bydlel v Praze a za 2 měsíce od pouti jsme se přestěhovali do přírody k lesu, což je pro mou rodinu obrovsky pozitivní krok. Nevím, jak to souviselo přímo s poutí, ale věřím, že určitě ano. Terapie v přírodě je v dnešní době neuvěřitelně potřebná, takže jí doporučuju s Elen co nejdřív projít a procítit na vlastním těle. Je možné, že vám cesta s elen zas změní život klepšímu. Děkuju moc Elen."
Marek KubánekFyzioterapeut
"S Elen jsme se vydaly na pouť u Benešova, kousek od mého domu. Nevěděla jsem, co očekávat, ale rozhodně jsem se těšila. Věděla jsem, že mě to zase posune na mé cestě ke mně samotné. A tak se také stalo. Vyšly jsme celkem svižným tempem, to mám ráda a povídaly si. O životě, o tom, jak to mám, co teď řeším. Postupně jsme se propracovávaly hlouběji k mému nitru. Možná i to mě unavilo, a tak jsem Elen poprosila, jestli bych si tady na zemi nemohla na chvíli lehnout. Spíš to bylo ze srandy, ale Elen mě překvapila odpovědí: “Jasně, proč ne?”. A tak jsem na chvilku usnula. Již nevím, co se mi zdálo, ale vím, že něco ano. Elen mi ještě před tím řekla, že to bude i lepší takhle usnout, protože se mi ty věci lépe uloží do podvědomí, což jako koučka vím moc dobře a sama svým klientům říkám o cílech, které si společně nastavíme, a které si mají opakovat po probuzení a před usnutím. Mozek je totiž v hladině alfa a proto se s tím takto nejlépe pracuje a lépe se to ukládá do podvědomí. Za mě určitě poutě s Elen doporučuji. Na závěr mi Elen poslala mail a ucelila osobnost, která ve mně je, a která ještě dozrává, takže jsem věděla, jakým směrem nyní vyrazit."
Veronika PetrováKoučka
"S Elen jsem se poprvé setkal na rozlehlých píscích Sahary. Oba jsme v té době procházeli důležitou životní transformací. Stali se z nás přátelé a zároveň si sdílíme své životní zkušenosti. Zpětná vazba od Eleny mne často “posadila na prdel” a jediné co jsem mohl říci bylo “aha” nebo “ajo”. Naše mentoringové přátelství je mi příjemnou a přímou oporou, za kterou jsem vděčnej."
Jan RudzinskyjAkrobatický pilot, spisovatel a podnikatel

Poznej všechny členy týmu

Elen Kovalčíková

Junior soul guide
Michal Ďurkove

Michal Ďurkove

Soul guide

Jana Veselá

Průvodkyně kuchyní

Monika Divišová

Spřátelená průvodkyně

Ahmed Bouarif

Mistr Beduin

Udělej
první krok!

Zadej svůj email a získej přehled o všem novém, co chystáme, žijeme nebo řešíme. Inspirace, hloubka a humor zaručeny.

* maximálně 1x týdně